Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sluneční bůh Re

 RE - byl hlavní egyptský Bůh. Bůh Slunce.

Re byl nejmocnější z egyptských bohů. Každý faraon se nazýval "synem Reovým" a byl považován za slunečního boha v lidské podobě. Dle egyptské mytologie se Reova zlatá loď (Slunce) přes den pohybovala po obloze a zalévala zemi teplem. Na konci její cesty na ni čekal zákeřný had Apop, který chtěl Rea zabít a uvrhnout svět do tmy. Každou noc Re s tímto hadem bojoval a pokaždé zvítězil. Poté až do rána proplouval na člunu zvaném "mesketet" podsvětím. V době Nové říše byl Re spojován se slunečním bohem Amonem a byl nazýván Amon-Rea. 

god-re1.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

FemCannarpfaps dkwsc

(pharmacepticacom, 20. 6. 2021 9:46)

tadalafil dosage bodybuilding https://pharmaceptica.com/

Wisdom Blood Intimidation Readings

(AbineOffideJem, 29. 7. 2018 0:12)

Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-generique-pas-cher-juillet/

Skvělé

(HAAS, 12. 3. 2015 18:52)

Když mi bylo devět, dost jsem se o tyto egyptské bohy a o starověký Egypt celkově zajímal. Není na škodu si tady připomenout takováhle zajímavá fakta...